Wizyta Straży Miejskiej

2026-06-11

11 czerwca odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej w Rybniku na temat „Bezpieczne Wakacje”. Podczas pogadanki dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, dlaczego należy nosić kask podczas jazdy na rowerze i hulajnodze, jak zachowywać się nad wodą oraz co zrobić w sytuacji zagubienia się. Nie zabrakło również rozmów o tym, jak ważne jest słuchanie rodziców i opiekunów oraz unikanie kontaktu z nieznajomymi. Poznaliśmy także pozycję „bezpieczną - żółw”, w przypadku gdyby zaatakował nas pies.

Serdecznie dziękujemy Pani Kamili i Klaudii za pouczające i ciekawe spotkanie!

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach