Tydzień z dinozaurami i wulkanem

2023-12-01

"Skąd wziął się węgiel? Zapytał mnie brat.

Wiesz, węgiel pod ziemią leżał przez miliony lat!

To złoto, lecz czarne, to las skamieniały,

pamięta jak po Ziemi dinozaury biegały..."

Właśnie tak! Aby przejść do Barbórki, węgla i tematyki górniczej oraz regionalnej zawędrowaliśmy do krainy dinozaurów. Były książki i puzzle, piosenka oraz rytmika pełna dinozaurów! Był tyranozaur, który po przebudzeniu łapał dzieci, były zajęcia z podziałem dinozaurów na rodziny: osobno triceratopsy, brachiozaury, tyranozaury, osobno stegozaury i samotny spinozaur... Był malowany oraz wybuchający lawą wulkan a potem pojawił się węgiel... Wiemy już skąd! Drzewiaste paprocie, skrzypy i widłaki, leżąc w ziemi od okresu karbonu zamieniły się właśnie w tą czarną skałę!

Brawo Zajączki! Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zajęć o tej tematyce - przyniesienie książeczek, sylwet, figurek i pluszowych dinozaurów!