Narodowe Święto Niepodleglości

2021-11-10

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję Szkoła do hymnu. 10 listopada tj. środa wszystkie dzieci odświętnie ubrane  o godz.11.11 odśpiewały hymn państwowy. Inicjatorem akcji było Ministerstwo  Edukcji i Nauki, które zaprosiło szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe do odśpiewania hymnu narodowego. Jej celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta  Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią,  zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, legendami.

Uroczystość była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Było dostojnie i wytwornie. Brawo mali Polacy!

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach