Coraz bliżej święta – zajęcia otwarte dla Rodziców

2023-12-18

Coraz bliżej święta – zajęcia otwarte dla Rodziców

Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić. Dzieci zaś z wielką niecierpliwością oczekują wizyty swoich rodziców w przedszkolu.

Magia świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościła w przedszkolu, a to za sprawą zajęć otwartych dla rodziców, które odbyły się w naszej grupie 18 grudnia. Tematyka zajęć związana była ze Świętami Bożego Narodzenia. Wiele emocji wzbudziło powitanie podczas, którego dzieci i rodzice przekazywali sobie świecę z rąk do rąk, w tle zaś słychać było nastrojową muzykę. Podczas zajęć dzieci opowiadały o tym jak pomagają rodzicom w świątecznych porządkach, uczestniczyły w zabawie ruchowej. Na zakończenie zajęć największą niespodzianką dla rodziców był występ dzieci, podczas którego dzieci zaprezentowały wcześniej przygotowane piosenki o tematyce świątecznej. Następnie przyszedł czas na wspólne dekorowanie ciasteczek. Dzieci umyły ręce i usiadły przy stoliczkach i od razu zabrały się do pracy.... i w ruch poszły kolorowe posypki i lukier. W czasie Świąt udekorowane ciasteczka zostaną przekazane Babci i Dziadkowi.

Podczas zajęć otwartcyh Rodzice mogli przyglądać się swoim dzieciom, a także uczestniczyć w wspólnym kolędowaniu. Były to chwile pełne radości. Rodzice przypomnieli sobie dziecięce lata, a dzieci cieszyły się z obecności swoich Rodziców.

Jesteśmy przekonani, że takie spotkania pozwalają na bliższy udział rodziców w edukacji ich dzieci, sprzyjają wzmacnianiu więzi emocjonalnych, mają głęboki sens, służą nam wszystkim i pozwalają na realizację wszystkich założonych przez nas celów.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte zaplanowane na II półrocze.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywny udział na zajęciach otwartych!