NIE dla smogu! - zajęcia edukacyjne

2024-03-02
 NIE dla smogu! - zajęcia edukacyjne

Dnia 29.02.2024r dla grup: Koguciki i Sroczki odbyły się zajęcia edukacyjne o smogu przeprowadzone przez panią Barbarę z Urzędu Miasta w Rybniku. Zapoznaliśmy się  z pojęciem " smog", jakie są jego skutki oraz jak można się przed nimi bronić. Dowiedzieliśmy się, jak dbać o powietrze, jakie żródła ciepła nie powodują wydzielania się szkodliwych substancji sprzyjających powstawaniu smogu. Mogliśmy zaobserwować  zjawisko smogu na podstawie doświadczenia ze słoikiem i spaloną kolorową gazetą. Oglądaliśmy również film o smogu oraz kolorowaliśmy edukacyjne kolorowanki. Na zakończenie spotkania, każdy z nas otrzymał niebieski długopis oraz zestaw nasion roślin miododajnych.

Serdecznie dziękujemy pani Barbarze z Urzędu Miasta w Rybniku za przeprowadzenie ciekawych zajęć edukacyjnych!