Pokaz judo - ciekawe zajęcia

2023-09-14
Pokaz judo - ciekawe zajęcia

Dnia 14 września przedszkolaki  z najstarszych grup: Koguciki i Sroczki wybrały się na pokaz judo do siedziby Klubu Polonia  Rybnik. Klub znajduje się obok krytej pływalni MOSiR w Rybniku.  Judo  mogą trenować dzieci już od najmlodszych lat. Jest to sztuka walki, która poza samoobroną uczy szacunku do przeciwnika, posłuszeństwa i lojalności wobec mistrza. To sport, który ma bardzo pozytywny klimat, ponieważ promuje kulturę osobistą, honor, skromność oraz uparte konsekwencje do celu. Przedszkolaki dowiedziały się, skąd wywodzi się ta dyscyplina sportu, kto ją stworzył i jakie zasady obowiązują w judo. Następnie odbyły się pokazy w wykonaniu starszych i młodszych zawodników, którzy zaprezentowali pojedyńczo i w parach, efektowne ćwiczenia i chwyty.

Przedszkolakom bardzo podobały się zaprezentowane walki.